Trénink týmové spolupráce a sociálních dovedností 2012

12. 3. 2012

Trénink týmové spolupráce a sociálních dovedností 2012

Napsala: Monika Holoubková (děkujeme - K+T+H)


První březnový víkend (3. – 5. března) strávilo 22 nadšených studentů KISKu a jedna nadšená studentka biologie v Křižanově. Co že tu vlastně pohledávali? Zúčastnili se dalšího Tréninku týmové spolupráce a sociálních dovedností pod hlavičkou Acrossu. Odbornější diskuze se vedly pod vedením Petra Škyříka, praktičtější a fyzicky náročnější aktivity zajišťovali Ondra, Janka a Luke ze skupiny Instruktoři Brno. Monika Holoubková zabrala funkci týmového fotografa a Honza Němec udržoval všechny pohromadě.

První, co museli studenti zvládnout, byly různé seznamovací hry, které proběhly během zhruba čtyřkilometrové trasy z Ořechova do Křižanovského tábora. Samozřejmostí je, že studenti nezaháleli. Po příchodu a vojenském ubytování nastoupili do jídelny, kde se dozvěděli pár informací o tom, co se bude a nebude dít. A vzápětí vyběhli z budovy na nové hry. Jednalo se o dynamics aktivity, konkrétně – Slepý čtverec, Logistika tenisáku, Pavouk a Skládačka.


Po dvouhodinovém venkovním řádění jsme studenty poslali pěkně do tepla, najíst se. Následovala klidnější část v jídelně, kde Petr Š. povídal o týmové spolupráci a přirovnával ji k fotbalistovi. Studenti ještě stihli vymyslet jak zlepšovat komunikaci, podle čeho poznáme, kdo je jaký hráč atp.

Večerní hra, s názvem Abigail, byla pro účastníky pěkným oříškem. Byli rozděleni do dvou velkých skupinek, každá dostala víceméně ten samý příběh, pouze s trošku přehozenými jmény hlavních aktérů. Tvorba seznamu, kdo provedl nejhorší čin a kdo naopak nejlepší, byla velmi brutální. Argumenty padaly z obou stran, ale shodnout se nemohli. Po dlouhé slovní bitvě se dohodli alespoň na dvou jménech ze šesti. Úspěch?Nedělního rána se všichni probouzeli do zvuků Simple Plan a Good Charlotte. Dopolední blok se nesl v trošku teoretičtějším duchu, kdy do sebe studenti nasávali informace jako houby, aby je později mohli využít. Mimo jiné si vyzkoušeli postavit ze syrových špaget, lepicí pásky a provázku věž, která minimálně deset vteřin udrží na svém vrcholu jeden marshmallow. Taky vyzkoušeli speciální hru Zoom od maďarského autora.  Následoval oběd s chvilkou odpočinku.

Odpolední ORVO hra Osadníci se nakonec ukázala jako příliš složitá a pro účastníky moc náročná, což je ale jejím cílem. Jeden její skrytý cíl se nakonec ukázal až večer. Někteří z účastníků odpadli do postelí a spali jako zabití. Po večeři chvilka teorie a Belbinův test. Další velkou akcí, které se nakonec zúčastnilo patnáct vyvolených, byl Šaolin. Noční, psychicky i fyzicky náročná hra pro odvážné. Z těchto patnácti nejdrsnějších účastníků, přežili tři. Tři se dostali do cíle, aby mohli zachránit všech dvanáct mrtvých kamarádů.Pondělní dopoledne trávili studenti tak, že hlavně rozbíjeli vajíčka. Ale o něco sofistikovanějším způsobem, než že by je jen vyhodili z okna. Nejprve se pokusili sestavit něco, co by vajíčka před hrozivým, zničujícím pádem ochránilo. Z šesti týmů, se to nakonec povedlo dvěma. Následoval oběd, závěrečné shrnutí, a zběsilý útek na vlak do Křižanova…

Díky všem a někdy příště…

Více fotek na Rajčeti.

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback