Tři tečky za festivalem

KISK FEST 2011 v neděli skončil a než všechno zapomeneme, tady je malá rekapitulace. A taky trochu zákulisních informací;)

Nahlas jsme myšlenku o festivalu vypustili do světa 31. března a hned jsme začali hledat logo. Ze čtyř desítek poslaných návrhů jsme vybrali logo od Lukáše Maláka (letadlovkrouzku.cz), s výrobou propagačních materiálů nám pomohl sponzorský dar od firmy Multidata. Znělku festivalu natočil (a hvězdné obsazení vybral) Josef Blažek.

 

Den 1: Obchodník, e-knihy a Johny Depp

KISK FEST nenápadně začal ve čtvrtek 2. června v poledne, kdy studentky kolem projektu Komunitní knihovna rozbalily na Moravském náměstí minivýstavku fotografií z akcí KISKu.

KISKexpo

Hlavní akcí dne byla ale debata o e-knihách v Untru pod Falkem. Podebatovat s Martinem Krčálem přijel Miloš Čermák a vše moderoval Petr Škyřík. A pokřtít festival přišli děkan FF MU, prof. Josef Krob, a předsedkyně akademického senátu, doc. Jarmila Bednaříková. Meteorologické okénko: teplota ke konci asi 50°C, vlhkost odhadujeme na 90 %. Nezkolaboval nikdo:) A Miloš Čermák nás chválil na Twitteru.

 

Večer zakončil film s Johnnym Deppem na Skleněnce.

Den 2: cestopisy, KISKwood, debata a večírek

V pátek v Untru přednášeli cestující knihovníci o zahraničních zážitcích, a to nejen knihovnických;) Pokračoval i KISKwood na Skleněnce, tentokrát za účasti knihovnické mafie. A podvečer se debatovalo o KISKu i oboru. Vzpomínat nebo rozmýšlet o oboru přijeli třeba Iva Dušová, Zdeňka Dohnálková, Františka Vrbenská nebo Vít Richter. A víte, jak se například k oboru dostal Michal Lorenz? Pokud ne, určitě si nenechte ujít video, live blogging nebo si to nechte vyprávět - stojí to za to!

debata o KISK

Po debatě se slavilo 20 let KISKu a večírkovalo. 

Dort

vecirek2

Den 3: přijela Mozilla s Martinem a The Kitchen a Fruimachine

V sobotu se hrál fotbal. Knihovnický fotbal. Půlka kabinetu kulhá dodnes.

knihovnicky fotbal

S Martinem Hassmanem přijela na čtení Twitterománu i Mozilla, a Martin taky adoptoval báseň. Jiřík Šprdlík prozradil, že na Inflow má neviditelný blog, který je na ukládání poezie lepší než šuplík.

Twitteroman

Festival končil v Mju:zu (díky Martě Huječkové za domluvení prostor!), kde se taky gratulovalo Petrovi, který k narozeninám dostal divadelní hru od divadla Klíče v zámku a od studentů a studentek svou vlastní doménu. Večírek skončil pro některé prý až v neděli dopoledne;)

Fruitmachine

The Kitchen

A další dojmy?

  • Podívejte se, jak se o festivalu twítovalo.
  • Dojmy shrnula na Inflow Márinka.
  • Soňa blogovala - třeba tady.
  • Shrnutí KISK FESTu napsal taky Pavel Ondra.
  • Krátké zprávy vydal Lemur MU, Brněnský deník a Lidovky.
  • Filip Šubrt to celé fotil (jeho fotky byly použity i v tomto článku).
  • A na vydání čekají videa Milana Říhy a Petra Hejtmánka.

KISK FEST 2011 skončil. Na další ale nebudeme čekat na 30. výročí KISKu;). Příští rok zas!

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

3 komentáře

Obrázek uživatele choze

že herce do znělky KISK Festu s dokonalým (marketingovým) citem vybrala a k účinkování přesvědčila Martina :)  Já se naopak s odstupem jen dozvídal, jak už si nikdo z nich se mnou netroufá nikdy točit :D

Obrázek uživatele choze
9. 6. 2011
...
Obrázek uživatele bicarbona
nechal jsem se tímhle příspěvkem a debatou pod tvým druhým článkem ze včerejška trošku inspirovat... http://storify.com/cervenypult/vystiky-kisk-festu2

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback