Tvůrčí knihoRUMování

Zatímco na blogu projektu Knihárum si můžete přečíst novinky týkající se samotného provozu projektu, v článku zjistíte, jak probíhal první workshop projektu, zaměřený na tvůrčího psaní. Pokud si myslíte, že jste netvůrčí a nekreativní, nechte se inspirovat zážitky účastníků nebo se sami některého z příštích workshopů zúčastněte.

Nedávno jsme Vás tu zvaly na náš workshop tvůrčího psaní. Zájem byl opravdu velký, jenže Knihovna Na Křižovatce není nafukovací, a tak se nás tam nakonec sešlo celkem dvanáct.

Na začátek jsme se všichni přestavovali, abychom věděli, s kým strávíme následující tři hodiny. Protože takové to klasické „ahoj, já jsem Monča a baví mě psát..." se nám zdálo příliš jednoduché, zkusili jsme se představit trošku jiným stylem:

„Ahoj, já jsem Monča. Kdybych byla knihou, byla bych nejspíš Klubem nenapravitelných optimistů. Je to totiž kniha, která má v sobě takové to tajemné kouzlo a pro mnoho lidí může být zajímavou inspirací..."

Tak se nám Na Křižovatce sešla exotická kuchařka, Honzíkova cesta, Malý princ se Saturninem a taky jedna tlustá, ošoupaná a filozofická kniha.

Na začátku povídal Martin Hájek o tom, jak psát, na co si dát pozor a jak se nechat inspirovat. V závěru připomněl, že důležitý není autor, ale příběh!

 

Dále jsme zkoušeli různé techniky, jak se rozepsat, jak do jednoho příběhu napasovat divné, spolu nesouvisející předměty. Taky jsme s sebou měli fotografie, u kterých jsme přemýšleli nad tím, jak asi vznikaly a kdo stál při mačkání spouště.  Ke konci workshopu jsme také sepsali vlastní čtenářský zážitek o oblíbené knize.

 

Ještě jednou všem děkujeme za účast a za nadšení, které během celého workshopu projevovali. Velké díky patří i za zpětnou vazbu, kterou jsme od vás obdržely. Díky ní může už být následující workshop jenom lepší. Tak pomalu chystejte mozkové závity a žhavte pera, protože přihlašování bude již brzy.

Mimo to vás také pomalu zapojujeme do chodu našeho webu. V dubnu se k nám přidá například Michal Lorenz nebo několik APLS projektů - Liliput a ShareBrary. A my budeme rády, pokud nám taky pošlete vaše veselé nebo i dojemné knižní zážitky na email kniharum@gmail.com, které pak můžeme na našich stránkách vystavit.

Do tohoto zimně-jarního počasí přejeme spoustu inspirace ke čtení i psaní

kniháRUMky

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback