Tykání paní knihovnice

Dnes jsem dorazila do nejmenované knihovny půjčit si knihy. Přišla jsem v takové neutrální náladě.

Knihy jsem si vybrala a podala je paní knihovnici. A co mě překvapilo:

"Tak ukaž, co to tady máš."

Nejdřív jsem si říkala, že je to dost nevhodné, aby mi někdo tykal, přece nemůžu vypadat tak mladě! Později mi však paní přišla sympatická:

"Tak šup, podej ISIC!" A ona i tuto větu řekla tak, že jsem to ani necítila zle, opravdu to znělo dost přátelsky. 

"Teda, ty máš taky toho novýho ISICa" (to když ji nešel načíst). 

"To je ... (mírně vulgarni slovo nazývající moji kartu)" - tím mě dostala, to jsem nečekala. A i když jinde bych se cítila trapně nebo se urazila nebo by mi aspoň paní knihovnice přišla nesympatická, tady jsem se přistihla, že odcházím s úsměvem na tváři a s myšlenkou, jak někteří lidé mohou působit na ostatní. Těžko říct, jak by paní působila na vás... 

 

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

10 komentářů

Obrázek uživatele Petr Škyřík

Pěkný den,

pokud prozradíte, o jakou knihovnu/knihovnici se jedná, tak budeme moci provést mystery shopping.

Cílem bude zjistit, jestli takto reagovala paní knihovnice pouze na vás či se jedná o pudové jednání :)

Obrázek uživatele connie
Na PdF jsem onehdá byla poučena, že dám lísteček a knížky mi budou doneseny "jako v mekáči" . V kombinaci celkově příjemným přístupem slečny knihovnice mi to přišlo roztomilé, i když je fakt, že jsem na základě této zkušenosti mírně přehodnotila svůj vlastní styl instruování uživatelů (doufám) méně infantilním směrem .
Obrázek uživatele IvaZ
23. 4. 2010

Co třeba "Analýza přístupu a chování pracovníků výpůjčních služeb knihoven MU ke čtenářům" - to by mě opravdu zajímalo, jak by to dopadlo :-)

Obrázek uživatele admin
Anonym
23. 4. 2010

Anebo taky "Analýza přístupu a chování studentů ke knihovnám MU s příhlednutím ke schopnosti posuzovat fungování knihoven z komplexního objektivního hlediska, nikoli subjektivního bez zevrubné znalosti všech aspektů řízení knihoven" - to by dopadlo.

Obrázek uživatele Enapay
Díky, mrknu na to.
Obrázek uživatele admin
Anonym
22. 4. 2010

...ještě zajímavější je, když studenti tykají knihovnici :) (párkrát se mi stalo, asi mě považují za studenta na praxi/brigádě :) ).

Obrázek uživatele connie
Taky se mi to stává, nebývám z toho dvakrát nadšená, ale dost možná to bude tím, že zmíněné tykání zpravidla bývá spojeno s celkově – eufemisticky řečeno – sebevědomým vystupováním uživatelů.
Obrázek uživatele admin
Anonym
26. 4. 2010
Děvčata z pajdáku jsou teď nadšená hlavně z toho, že jim do knihovny poslali chlapa. Je to pro ně událost. Kamarádka mi to říkala a byla ohromně nadšená, zatím tam byly jen samé ženské. "U nás a na pajdáku, víš, co to je?" Tak se na ten jejich poklad a ohrožený druh také zajdu podívat. Určitě je to příjemná změna i proto, že ta těhulka byla v poslední době hodně náladová..., což se ale dá pochopit a člověk se s tím stejně musel smířit. Zlatá filda. I chlapů za přepážkou je tu dost. :-) A ten chlap prý vypadá dobře.
Obrázek uživatele admin
Anonym
28. 4. 2010
V našem knihovnickém týmu na Mendlovce mají také samozřejmě převahu ženy, které mě přijali mezi sebe takovým stylem, že už mě i za ženu považují...tak nevím, jestli se mám smát nebo brečet:-D
Obrázek uživatele admin
Anonym
30. 11. 2010
ta změna na pajdáku sice je, ale k horšímu..chlap nechlap..

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback