Typický ajťák?

12. 3. 2008
Řeknu-li o někom , že je typický ajťák , co si představíte ? Podaří se nám obecný popis ? Já vidím, typického ajťáka, jako mladého muže, krátké vlasy, aby nebylo třeba časté údržby, oblečeného nejčastěji v riflích a tričku. Jeho pracoviště je polotemný kumbálek s blikajícími obrazovkami. Je to člověk, který miluje svoji práci a je schopen pracovat mnoho hodin nad rámec své pracovní doby. Každý problém s počítačem bere jako výzvu k boji a ochotně se pustí do souboje. Vyřešit problém, je pro něj otázka osobní cti. Přes to, že je člověkem technickým, velmi rád a podrobně se s vámi podělí o jeho názor na řešení problému a novinky v jeho oboru. Musíte projevit zájem, sám se do debaty nepouští. Je nekonečně trpělivý a řešíte-li problém, hovoří s vámi hlasem, kterým se vás v dětství maminka ptala , máte-li rukavice a svačinu a úkoly. Nezvyšuje hlas, ani v případě, že hovoříte o „čudlících“ a „takové té tabulce“ , ale trpělivě hledá s vámi. Já vidím typického ajťáka velmi pozitivně. Jaký je ten váš?
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

12 komentářů

Obrázek uživatele MattSamyel
Typycký Ajťák vypadá asi takle: hh.. né, já si Ajťáka nepředstavuju nijak, může mít krátke vlasy, ale i třeba dredy. Brýle i čočky.. Určitě je to člověk, co umí myslet programovacím jazykem/y. Když ho o půlnoci probudíte(jenže Ajeťák o půnoci nespí, ale je přicucnutej s hrníčkem kafe k monitoru) tak vám tříkrát a dokola řekne zdrojové kody jakékoliv aplikace si vymyslíte, že by jste chtěli :D Chování v běžném životě.. Nemyslím si, že by ho počítač dokázal uzavřít do sebe, je tedy imho přátelský a někdy třeba i obětavý. Není imho ani uzavřený ve smyslu že by neustále zůstával u počítače.. takový Ajťák může mít rád Turistiku atp... nevim no, je to těžký takhle říci, Ajťák může vypadat a chovat se vlastně jakkoli, možná až na pár vypilovaných podobných rysů. Ty najít by potřebovalo studovat psychologii a povah, chování Ajťáků, na tom založit nějaké výsledky :-) _______________ Super už to chodí! Tak co se podělá teď?
Obrázek uživatele Katka Hošková
Myslím, že pěknou představu o typickém ajťákovi si můžete udělat shlédnutím seriálu IT CROWD:-). Jinak vzhledem k tomu, že pracuju v Ústavu výpočetní techniky na Fakultě informatiky, typičtí ajťáci mě obklopují dnes a denně a jednotnou představu nemám, protože je každej jinej:-).
Obrázek uživatele espoo
13. 3. 2008
my máme v práci ajťáky dva a oba jsou celej Roy :)
Obrázek uživatele Emily
18. 3. 2008
Má představa ajťáka má mnoho společného s pojetím výše zmíněného seriálu...větší problémy mi dělá představit si "klasickou" ajťačku. Proč? Protože na samotné existenci ajťačky není vůbec nic klasického :) žádná představa/stereotyp/image/předsudek zde neexistuje. Budu optimistka (výjimečně) a řeknu, že v tom vidím výzvu a možnost naplnit "ajťačku" co nejlépe - žádná šusťákovka, divné kecy a mastné vlasy - muži v ICT, ale krása snoubící se s intelektem - pro ženy je to přece samozřejmst v mnoha oborech - tak proč ne v ICT?! Držím palce všem, které v sobě mají potenciál "vytvářet typické ajťačky" ...
Obrázek uživatele Stáňa
Já vidím Ajťačku jako Laru Croft s mozkem Madeleine Albright. Stáňa
Obrázek uživatele admin
Anonym
17. 8. 2010
Ta predstava "Lary Croft" je sice pekna, ale osobne si nemyslim, ze IT zena hraje tolik na prvni dojem. Nejspis bude hodne inteligentni, ale opalena a v minisukni obvykle nebyva. Miva ale ruzne vystredni zaliby a nejspis ji potesite hrnickem s potiskem tucnaka. Samozrejme, ze se s vami bude bavit o cudlikach a tabulce, ton maminky bude jeste zjevnejsi. Tuhle problematiku jsem se uz pred casem snazila shrnout v radobyvtipnem clanku u sebe na blogisku, takze nekecam! :D http://rionka.blogspot.com/2010/07/jak-poznat-ajty-zenu-v-prirozenem.html
Obrázek uživatele admin
Anonym
3. 1. 2011

Zatím chodím do devítky, ale mám namířeno na IT. Do vašich popisů docela zapadám. Do počítačů uzavřený nejsem, již zmiňovanou turistiku mám rád- cestuju na kole.

 O typickém ajťákovi zatím představu nemám...

 Ženy v IT: Souhlasím, technika by neměla být jenom záležitostí mužů- aspoň bych s holkama měl o čem mluvit... :)  Navštívil jsem střední při dni otevřených dveří a jedna holka si IT vybrala. Asi se mi svítá na lepší časy... :)

Jinak nejsem moc společenský, mezi lidi chodím jen příležitostně. Moje názory na IT a info o povaze můžete najít na mém blogu. 

Obrázek uživatele Stáňa

Jestli jste zapálen pro obor, tak to budete ten pravý . Ale pozor, náš IT vykazuje poslední dobou všechny znaky velké vyčerpanosti a trochu /hodně/ jede na úkor osobního života. Je vážně třída, tak se na něj všichni lepí jak včela na med. Možná je někdy třeba vypnout mobil a vytáhnout to kolo.

Stáňa

Obrázek uživatele admin
Anonym
7. 1. 2011
A co teprve Ajťák kombinovaný s knihovníkem, že?! :)
Obrázek uživatele admin
Anonym
9. 8. 2011

<ul>

<li>Normální člověk. Lehký sociofob, občas neupravený.</li>

<li>Pokud komunikuje s někým z oboru, okolí se je snaží zneškodnit.</li>

</ul>

Obrázek uživatele admin
Anonym
28. 8. 2012
No jak jsem si to tady pročetl, tak jsem se dost divil. Ale s tou kávou je to pravda. K PC ZÁSADNĚ Káva.. bez kávy ani minutu. Ajťačku si taky nedovedu představit.. zatím jsem žádnou nepotkal .  
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
9. 2. 2015

Ahojky, představuji vám ajtáka tělem i duší, Vladimíra Ponechala. ale není jen ajťák, ale také manažer IT na nejvyšším levelu. Osobní stránka:

 

http://vladap.cz/#moje-stranka_1422015223369

Komentář porušuje Kodex Inflow.

Zobrazit na vlastní nebezpečí

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback