Typologie erasmáků ve zkratce

11. 5. 2012

Na Erasmu se můžete setkat s různýma lidma a já se tu pokusím vypíchnout pár „typů“, které jsem měla šanci zpozorovat…

Party girl/boy

Tento typ erasmáka se vyskytuje všude, kde je hodně lidí, muziky a alkoholu. Je to erasmák nadmíru společenský. Povrchně se zná se spoustou lidí, ale málokdy si může s těmi lidmi prohodit víc jak půl slova, protože v klubech a na párty je obyčejně hluk a beztak se mluvit moc nedá. Takže se pije a tancuje. Party boy/girl si přidává na facebooku všechny lidi, které zná i jenom od vidění, a pak je hromadně zve na jakoukoliv akci, která se chystá. Je schopný/á zfalšovat svoje narozeniny z důvodu, aby se mohla udělat párty:). Obecně by se dalo říct, že do této kategorie můžeme zařadit občany z Itálie, Španělska, Turecka a některé Čechy. Party girls obyčejně poznáte podle vysokých podpatků a vyzývavého oblečení. Hoši si na sobě taky dávají záležet. Parťáci se ve škole vyskytují až po desáté hodině, někteří téměř vůbec. Jejich hudební vkus je dle mého názoru přinejmenším pochybný a velmi mainstreamový.

Cestovatel-výletník

Cestovatel si nenechá ujít žádnou příležitost vyrazit kamkoliv, kdekoliv a za jakéhokoliv počasí. Na Erasmus se vydal zejména proto, aby poznal krásy dané země a trochu se porozhlédnul i po těch okolních, je-li to finančně možné. Výletník rád fotí a háže své fotky na facebook. Často bývá zaregistrován na couchsurfingu. Tento erasmák nevynechá žádný ESN a IC trip a čím je výlet nepohodlnější a ubytování horší, tím je šťastnější:). Výletník je na rozdíl od zbytku erasmáků vybaven batohem, spacákem, karimatkou, pořádnýma botama a někteří jedinci disponují dokonce i stanem. S těmito erasmáky je radost cestovat, bývají připraveni na rozmary počasí, nestěžují si, že je bolí nohy a že mají hlad. Většinou se snaží ušetřit na párty akcích, aby si pak mohli koupit letenky u Ryanairu a s příručním zavazadlem někam vyrazit. Je to člověk praktický a má rád přírodu. Nedá se jednoznačně určit, které národy do této kategorie zařadit – bývají to Češi, Slováci, Poláci, ale třeba i někteří Němci a Finové.

Student-jazykář

Student přijel na univerzitu zejména studovat, protože ho to zkrátka baví. Nabral si hodně předmětů a teď lítá po hubě, aby to všecko stihnul:). Do školy chodí na osmou, dny tráví v knihovně, z akcí odchází brzy, aby se stihnul vyspat. Vyloženě si užívá cizojazyčné prostředí. Většinou navštěvuje kurz jazyka dané země. Čte zadanou literaturu. Na kuchyňské párty v jeho bytě na kolejích se obvykle tváří kysele, ale někdy se nechá strhnout atmosférou a přidá se. Někteří studenti se stali studenty nechtěně, když si zaregistrovali předměty na začátku semestru a neodhadli/netušili, co je pak ve skutečnosti bude čekat.

Zombie

Někdy si lámete hlavu, proč zrovna tenhle člověk vyrazil na Erasmus. 50% času tráví před obrazovkou svého pc (většinou v posteli) a zbylých 50% času spí. Občas mívá prohozený režim – ve dne spí a v noci „žije“. Zombie neuklízí. Někdy si po sobě umyje nádobí. Zombie většinou moc nevaří, ji pořád ty samé nejjednodušší jídla nebo jde rovnou pro oběd do fast foodu. Většinu Vašich návrhů a pozvání na akce odmítá. Když zombie vyleze z pokoje a jde někam ven s kamarády, je to svátek. Některé zombie se časem probudí k životu a začnou chodit ven, lepší pozdě než vůbec.

Shlukovači

Shlukovači jsou speciální sorta lidí, kteří se shlukují do národních celků, kde poté mluví svým jazykem. Často se shlukují Turci, Španělé a Italové. Pro ostatní erasmáky je to naprd, protože jim nerozumí. Jdete-li do hospody na pivo se třemi Italy shlukovacího typu, tak si tam budou povídat italsky a vy se můžete jít klouzat. I pro Vás by mělo platit, že ve společnosti je slušné mluvit anglicky, i když třeba i blbě:).

Degree studenti

Jsou studenti běžného studijního programu vedeného na dané univerzitě v AJ. Často se vyskytují ve společnosti erasmáků. Znají prostředí, hospody a ceny. Mívají kamarády a známé tak různě rozesety okolo. Být degree musí být trochu smutné, protože trávíte na škole i tři roky a každý semestr se Vám střídají kamarádi-erasmáci. Na druhou stranu poznáte tím víc lidí.

 

Ovšemže nemůžete přiřadit každého člověka do jedné škatulky, existuje spousta mezitypů a kombinací. To máte jako se škálou extrovert-introvert atp.

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback