Umění závodit v dešti aneb jak jsem byl psem

17. 7. 2008

Autor titulu: Garth Stein

Žánr: současná lit.

Přebal knihy:

Popis knihy:

Vypravěčem tohoto neobyčejného románu je pes a jmenuje se Enzo. Dobře si uvědomuje, že je jiný než ostatní psi - má duši člověka. Na sklonku svých dnů rekapituluje radosti i strasti života stráveného v rodině svého pána Dennyho, který je automobilovým závodníkem. Enzo hledí do budoucnosti optimisticky - s vírou, že v příštím životě se na svět vrátí v lidské podobě a opět se setká se svým pánem, kterého bezvýhradně miluje. Je to velmi dojemný příběh o věrnosti, lásce a naději. To, že je psán z pohledu psa jako vypravěče, vám přinese nevšední zážitek.

Recenze:
”Umění závodit v dešti obnáší vše: lásku, tragédii, spásu, ohrožení, a ze všeho nejlepší je psí vypravěč Enzo. To staré psisko nás opravdu má o lidskosti co naučit. Moc se mi ta kniha líbila.”
- Sara Gruenová, autorka románu ”Water for Elephants”

”Knížka Umění závodit v dešti vás nezapomenutelnou cestou vede k jinému druhu mysli, cestou skrze oči - a čenich - psa. Je to fascinující.”
- Temple Grandinová, bojovnice za slušnost vůči zvířatům a autorka knihy ”Animals in Translation”

 

Úryvek z knihy:

" V Mongolsku když umře pes, pohřbí ho vysoko v horách, aby lidé nešlapali po jeho hrobě. Psův pán mu pak do ucha pošeptá přání, aby se pes v příštím životě vrátil na svět jako člověk. Pak mu uříznou ocas a položí mu jej pod hlavu, do tlamy mu vloží kus masa nebo špeku, aby měla duše co k jídlu, protože než se pes převtělí, jeho duše může volně cestovat po rozlehlých pláních, jak dlouho se ji zlíbí.

Dozvěděl jsem se to z kanálu National Geographic, takže to musí být pravda. Prý se ale nepřevtělí každý pes, jen ten, který je připravený.

Já připravený jsem."

 

Fotogalerie

Štítky: Read or Die
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

3 komentáře

Obrázek uživatele admin
Anonym
29. 12. 2008
Knihu jsem četla, je to opravdu fascinujjící příběh ještě k tomu, že ho vypráví právě pes který jakoby rekapituluje celý svůj život. Všechny starosti co  jeho a jeho pána potkali. Knížku určitě velmi doporučuju... je to opravdu neobyčejný příběh kde určitě ukápne i ta slzička.
Obrázek uživatele admin
Anonym
9. 2. 2010
Knížku sem dostal loni k Vánocům v originále a sem do ní naprosto ponořenej. Je to nádherná kniha, která dokáže v člověku probudit takovou škálu emocí, že se to zdá až neuvěřitelné.
Obrázek uživatele admin
Anonym
27. 11. 2012
Knihu jsem koupila '' za pár šupů'' za 29kč v levných knihách. Zaujala mě obálka i popis Byla to neskutečná kniha, plná emocí. nádherně se čte! Enzo vypráví s takovou zaujatostí, že to musí pohltit každého.

Přidat komentář

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback