Ve znamení produktivity, potažmo šetření času

21. 11. 2010

Jsem si takřka jist, že všichni, kteří prošli INFOSem, si ještě matně pamatují nástroj Netvibes. Pro ty, kteří si nepamatují, či pro ty, kteří se s ním nestetkali: Jde v zásadě o startovní stránku, která se vznikem datuje už od roku 2005. Nabízí nepřeberné množtví widgetů, od obrázkových služeb jako je Flicker, přes video Youtoube, vyhledávače Jyxo, Ask, či případně integrovaný Google, Wikipedii, až po Twitter, Facebook a jim podobné. Dalším přínosem je nesktečně jednoduché a intuitivní nastavování a editování RSS feedů. Takto vytvořené taby, widgety a jim podobné můžete dokonce i sdílet, pokud máte s kým. :-) A perlička nakonec, netvibes už podporuje i zobrazování na chytrých telefonech, takže se svým pracně nastaveným homepagem můžete opravdu kamkoliv.

Abych to shrnul, pokud se vám zdá, že trávíte po otevření prohlížeče příliš mnoho času proklikáváním a pročítáním všech těch sítí, novinek a videí, zkuste to všechno nahrnout na jedno místo, ušetřených 10 - 30 minut můžete použít třeba jako coffee break. :-)

Druhým zajímavým nástrojem, který určitě nepředstavuje nic nového, ale určitě stojí za zmínku je Dropbox. Jedná se o multiplatformní (klientů je celkem 10, pro cokoliv vás napadne) cloud úložiště dat. Funguje naprosto primitivně. Zaregistrujete se u služby, nainstalujete, přihlásíte se a voila - máte na disku počítače složku dropbox a cokoliv co do ní vložíte se nahraje na server a máte k tomu přístup ze všech zařízaní, kde se pod dropboxem přihlásíte. Works like magic a pro ty z nás, kteří neustále přenáší zpravidla menší data (přestože limit zdarma je 2,5 GB) mezi počítači je to šikovná vychytávka. Je pravda že se mírně duplikuje s Evernote, o které jsem mluvil minule, ale rozhodně stojí za zkoušku.

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback