VIAKISK pomáhá nepálským dětem! A co Vy?

8. 11. 2010
Jasně, VIAKISK je určen primárně pro vzdělávací účely. Ale, to nám nebrání zkusit využívat virtuální světy i jinými způsoby. Proto jsme navázali spolupráci s neziskovou organizací Nepálčata, o. s. a společně se pokusíme pomáhat nepálským dětem (i) ve virtuálním světě SL.

Kdo jsou Nepálčata?

Nepálčata, o. s. je občanské sdružení, které se snaží pomáhat nepálským dětem a umožňovat jim kvalitní vzdělání. Peníze, které Napálčata získávají, jsou použity například na nákup školních pomůcek nebo zaplacení kurzu práce s počítačem.

Jak to funguje?

Na ostrově partnerů ve VIAKISKu můžete nalézt malý koutek s informacemi o Nepálčatech. Nejdůležitější součástí je však malá pokladnička ve tvaru prasátka. Zde můžete přispět ať už větším či menším obnosem v měně používané v SL – tzv. Linden dolarech (L$).
Nepálčata ve VIAKISKu 
Pokladnička v SL je zároveň propojena z webem Nepálčat. Takže ihned po odeslání Vašeho daru v SL se objeví Vaše jméno (avatar) a výše částky, kterou jste přispěli, v seznamu dárců na webu Nepálčat. Každý tak vidí, že jste pomohli!

Co dál?

To se chceme zeptat Vás! Rádi bychom ve VIAKISKu uspořádali nějakou akci společně s Nepálčaty. Napadá nás např. přednáška o Nepálu, výstava fotek, nebo třeba povídání o fungování škol v Nepálu. Co říkáte? Zajímala by Vás taková akce? Nebo máte návrh na jinou akci s Nepálčaty? Sem s ním!

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback