VIKend-ISK @neb 760 mm

9. 9. 2008

Další pokračování tradičního knihovnického pochodu je tu! Tentokrát poprvé to bude pokračování dvoudenní. A pokud dva dny, proč nejet trochu dál od Brna?

Pochod se koná 27.-28.9 2008 a podíváme se do okolí Jindřichova Hradce a České Kanady.

Co všechno na nás čeká? Výčet přichystaných zážitků je široký, takže jen stručně a chronologicky:

 • opět jsou přichystány dvě trasy - delší (35 km) pro milovníky výzev a adrenalinu začíná symbolicky v městečku Počátky, kratší (22 km) pro vyznavače poklidného tempa a lokálních hospůdek vede kolem Jindřichova Hradce
 • zavítáme do depa s unikátním vozovým parkem místní úzkorozchodné (760mm) železniční dráhy
 • podařilo se nám také zajistit výpravu jednoho z těchto vlaků speciálně pro nás. Nazvali jsme ho jménem Knihovnický expres a veříme, že si příležitost svézt se vlakem jen o něco málo známým než Orient expres nenecháte ujít!

uzkokolejka 

 • Knihovnický expres zastaví ve stanici Kaproun, kde byl téměř prokazatelně z vlaku coby černý pasažér vyhozen samotný Jára Cimrman a kde se také nachází Mistrův Pahrbek geniality
 • cílovou stanicí bude opuštěné nádraží Hůrky, kde se nenachází téměř nic kromě zastávky, několika lůžkově upravených železničních vozů a hospůdky za kopcem. No není to romantika?
 • druhý den se vydáme už všichni společně po jedné trase (21 km) divokou krajinou České Kanady, přičemž navštívíme starobylý hrad Landštejn

Landstejn

 • cílem našeho putování je městečko Slavonice. Zde budeme mít možnost si v keramické dílně vlastnoručně vyzdobit památeční hrneček (to pro ty umělecky založené) nebo projít místní pamětihodnosti (podzemí, vyhlídková věž, pizzerie s neskutečně dobrou kuchyní :-)

Co je na celém pochodu ale nejlepší? Že máme možnost strávit víkend ve společnosti skvělých lidí z oboru a našich báječných vyučujících!

Další informace a přihlašovací anketu najdete zde: http://seznamovaci-pochod.wz.cz/. Update: na základě vašich reakcí a kvůli našemu lepšímu přehledu jsme změnili přihlašování na pochod. Teď máte možnost přihlásit se jménem a podívat se, kdo přesně jde na jakou trasu. Prosíme ty, co se již přihlásili anonymně, aby se přihlásili znovu svým jménem. Díky!

Dotazy rádi zodpovíme v diskuzi pod článkem.

Těší se na Vás organizační tým ve složení Stáňa Midrlová, Alena Šetková, Lenka Šatavová, Pája Koutná, Jirka Zeman, Ivo Pěta a Marek Vetchý.

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

21 komentářů

Obrázek uživatele Katka Hošková
Milý organizační týme, zní to strašně lákavě a proto mě strašně mrzí, že nemůžu o tomto víkendu na pochod... ach jo. Škoda, doufám, že bude nějaký další pochod...
Obrázek uživatele Lotyna
ááááááááááááááááách jo :-( Je to hold blbej termín no :-( A to jsem se tak těšila. Katko, nezorganizujeme protestní pochod - stejnou trasu, akorát o týden dřív nebo později? :-D
Obrázek uživatele Katka Hošková

Taky jsem se těšila... Jaktože to s námi předem nekonzultovali???

Navrhuji víkend 11.-12.10. - to můžu:-). A uděláme si to kolečko s ochutnávkou dobrého moku ve vybraných perlách jihomoravského pohostinství?:-)

Obrázek uživatele Lotyna
11.10. můžeš? Tak to je výborný, protože to se pravděpodobně bude konat akcička jiná ;-) Zatím je to neoficiální informace a taky tak trochu překvapení (takže pššš a nech si to pro sebe :-), ale sleduj maily, možná i Inflow a časem se dozvíš víc. Doufám, že to bude stát zato. :-)
Obrázek uživatele Enapay
11. 9. 2008

A pro tebe lotosový květe platí totéž co pro Katku.

A ohledně reklamy na jinou akci - koukej si založit svůj vlastní článek jo? Tady se řeší pochod :-)

Obrázek uživatele EVa
11. 9. 2008

musím uznat, že naplánované a prezentované to máte úchvatně - i v detailech, např. taková otázečka "Myslíte si, že vám tato akce může usnadnit studium?" je téměř geniální :-). Jasně že může! A proto, ačkoliv nejsem členem týmu, akci všem vřele doporučuju! :-).  

Obrázek uživatele Lotyna
11. 9. 2008
:-P Ále, nehněvej se rozhněvaná sovičko, já jen uplatňuji gerilové taktiky, jak nás učili v INFOSU ;-) "propagujte se všude, kde se dá – i na nečekaných místech" ... taková skrytá reklama se vždycky hodí :-)
Obrázek uživatele Emily
11. 9. 2008

Tak já si myslím, že pochod bude naprosto úžasný. Už abych začala trénovat (chce to přeléčit tu tuberu do té doby) , ale musím se přidat k Lotynce a podotknout, že jsem slyšela, že ...

11.10. bude naprosto úžasná akce .... kdo ví, zda to nebude ještě lepší než pochod, takže kdo nemůže na pochod, tak tady bych teda o účast zabojovala ještě statečněji ... :-)))

... a teď se Enapayovi zvedl tlak ... :-))))

Obrázek uživatele Enapay
11. 9. 2008
Jaká akce 11.10 prosímtě? Myslíš tu akci, o které ještě nikdo nic pořádně neví? Tedy kromě toho že vůbec bude, ale to je známo už několik měsíců :-) Musím říct že mě velmi těší že jste již započaly s její propagací ale možná byste měly věnovat více energie samotné přípravě svého projektu. A pokud už propagovat tak ve vlastním článku, protože ... Tady se sakra řeší ten pochod!!! :-)
Obrázek uživatele Emily
11. 9. 2008

... tipuju Ti ten tlak tak na  250 na 150 :-))))

... a nezlob! Nebo se o tom nic víc už taky nedozvíš, nikam nepůjdeš a pak Tě to bude šeredně mrzet.

 Ha ha ha (= ďábelský smích)

PS: ale na pochod se těším. Propagační web máte úžasný. Jsem namotivovaná hrdě zemřít mezi 4 a 5 km prvního dne.

Obrázek uživatele Enapay
11. 9. 2008
Jsme rádi že se zúčastníš. A pro dosud nerozhodnuté a nevědoucí: jak vidíte, budete mít možnost během pochodu odhalit Emilyinu identitu. Nejpozději mezi 4. a 5. km bude všem jasno :-)
Obrázek uživatele Enapay

Milá Katko, další pochod možná bude, ovšem to co připravujeme tentokrát už se nebude opakovat. Takže máš následující možnosti:

a) pochodu se nezúčastnit, závidět těm co jedou a hořce litovat

b) upravit si program, pochodu se zúčastnit a kasat se před těmi co nepojedou :-)

  Je to na tobě, rádi tě uvidíme :-)
  Obrázek uživatele Katka Hošková
  Milý Enapay, upravit si program nemůžu, je naplánován již opravdu dloooouho dopředu, je to pracovní a je to v cizině (znáš to, letenky koupené, pracovní povinnosti domluvené....). Takže bohužel na mě zbývá varianta a) a kasat se budou ostatní, ale to už je prostě osud:-)... budu se s ním muset smířit a myslet na Vás a přát Vám dobré počasí a všechno a vůbec.... Lotyno, no tak to se teda těším už teď, a už mlčim, už mlčim....
  Obrázek uživatele tom
  11. 9. 2008

  nedá mi to..nebylo by možné blíže identifikovat slavonickou pizzerii s neskutečně dobrou kuchyní? nedokážu si vysvětlit, že jsem ji až dosud přehlížel...

   

  (a jestli to je na náměstí, tak vracím diplom...ee, já ho ještě nemám, tak nic, ale půjdu si pro brýle aspoň :) 

  Obrázek uživatele Staňula
  nevím zda ti pomůžou brýle. Na náměstí to totiž není. Je to v boční uličce směrem k pekárně a pizzerie se jmenuje Beseda.:-)
  Obrázek uživatele tom
  11. 9. 2008

  o starost méně, po optikách se mi moc běhat nechtělo :)

   

  Děkuju moc za tip, až budu mít příležitost (pochod? nepochod?), vyzkouším. Škoda jen, že jsem to nevěděl před 14 dny :(

   

  Ale stejně mi není jasný že jsem si jí nevšiml, leda bychom mysleli jinou pekárnu...no budu to muset prozkoumat. 

  Obrázek uživatele Enapay
  Na základě vašich reakcí a kvůli našemu lepšímu přehledu jsme změnili přihlašování na pochod. Teď máte možnost přihlásit se jménem a podívat se, kdo přesně jde na jakou trasu. Seznam se bude upravovat průběžně. Prosíme ty, co se již přihlásili anonymně, aby se přihlásili znovu svým jménem. Díky! http://seznamovaci-pochod.wz.cz/ záložka přihlášení
  Obrázek uživatele Katka Hošková
  Tak jsem zjistila, že když na pochod nejdu, tak se na účastníky nemůžu podívat:-)... Jsem se chtěla eště víc trápit, až zjistím, kdo jde a já ne a teď nic.... Proto se budu těšit na tu úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúžasnou akci 11.10.2008:-))).
  Obrázek uživatele Enapay
  12. 9. 2008
  Seznam účastníků je vedle ankety a bude doplňován ručně a pravidelně. Už tam první jsou. Můžeš začít bědovat a naříkat :-) A ja začínám mít pocit, že té akci 11.10.2008 také "vypomohu" s propagací. Ale než vymyslím jak, musím říci, že tady se řeší pochod :-)
  Obrázek uživatele Lu
  16. 9. 2008
  Chci se zeptat, zda se tohoto pochodu mohou zúčastnit i obyčejní smrtelníci, ne pouze lidé studující náš úžasný obor... ?
  Obrázek uživatele Enapay
  16. 9. 2008
  Ahoj, jasně že se mohou zúčastnit. Myslíme si totiž, že i když se jedná o obyčejné lidi, už samotná známost s někým z našeho oboru z nich dělá osoby vyjímečné :-)

  Přidat komentář

  (If you're a human, don't change the following field)
  Your first name.
  (If you're a human, don't change the following field)
  Your first name.

  Přečtěte si také

  Přihlášení Registrace
  RSS Facebook Twitter YouTube
  Zobrazit standardní verzi webu

  Taky děláme

  Feedback