Všem, kteří usilují o Dobro, Pravdu a Krásu!

20. 5. 2009

Čtěte blog, který viceprezident České křesťanské akademie označil za nejlepší blog s danou tematikou v České republice a který zálohuje i projekt WebArchiv Národní knihovny, který nezálohuje "osobní weblogy (bez vědecké či kulturní hodnoty)"! 

http://bovepul.blog.cz/

Zaručeně katolický! Zaručeně aristotelko-tomistický! Zaručeně kontroverzní!

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

8 komentářů

Obrázek uživatele bicarbona

pro zájemce tu máme odkaz na jiný blog, který zálohuje i projekt WebArchiv Národní knihovny, ačkoliv principielně nezálohuje blogy! http://chucpe.bloguje.cz/

aktualizace tohoto komentáře kterážto přímo navazuje na mezitím proběhlou aktualizaci původního příspěvku:

pro zájemce tu máme odkaz a jiný blog, který zálohuje i projekt WebArchiv Národní knihovny, který nezálohuje "osobní weblogy (bez vědecké či kulturní hodnoty)"! 
http://chucpe.bloguje.cz/

Obrázek uživatele jjs
20. 5. 2009

Ty jsi ale bublifuk!

Komunitní web ČBK Signály má u blogů jednu vychytávku: umožňuje autoru blogu 1) blokovat určité identity, aby nemohly vkládat komentáře; 2) zakázat diskuzi, a to i ve chvíli, kdy už je rozjetá, a zpětně ji zase povolit; 3) pozastavit diskuzi, 4) mazat jednotlivé příspěvky, což je přímo povinností blogera, pokud příspěvky porušují pravidla.

Teď bych s chutí využil možnosti 4), abych odstranil odkaz na blbinu pod mým odkazem na supr čupr blog. Bodu jedna by jistě využila slečna Terajs, aby nemusela psát trapné "prosby". P. Vít Zatloukal, který za Signály odpovídá, přímo doporučuje zakazovat diskuzi u kontroverzních témat, čehož by se tady dalo rovněž využít.

Obrázek uživatele Emily
20. 5. 2009

To těžko :-D

1. Tady se dá jen stěží odhadnout, který příspěvek v sobě skrývá skvělý potenciál stát se kontroverzním

(mám v živé paměti několik úžasných příkladů toho, jak skvěle jste "zkontroverznil" i ""obyčejná"" témata ... ale sypu si (hrdě:-)) popel samozřejmě i na svou hlavu;-)) 

2.  Byla by nuda. 

Obrázek uživatele jjs
20. 5. 2009

A co mazání příspěvků, která porušují pravidla? Dříve jsem dostával mnoho vzkazů od P. Zatloukala přibližně tohoto znění: "Dobrý večer, smažte komentář ten a ten, protože obsahuje skrytou vulgaritu." (šlo o komentář suše konstatující: DRMÁN!) nebo "Jste normální? Měl byste navštívit lékaře!"

Nakonec jsem našel pohodlné řešení: dal jsem si patera Zatloukala na ignore list. Od té doby mám klid.

Obrázek uživatele jjs
20. 5. 2009
Pro přesnost WebArchiv nearchivuje "osobní weblogy (bez vědecké či kulturní hodnoty)"
Obrázek uživatele jjs
20. 5. 2009
Jo, má to hodnotu jako vědecký materiál pro studium kulturního úpadku. Proto bych odkaz s chutí smazal, protože pod odkazem na blog, který má sám o sobě kulturní a vědeckou hodnotu, to může působit matoucím dojme´m.
Obrázek uživatele bicarbona

premisa 1 (tvrzení jjs): projekt WebArchiv Národní knihovny NEZÁLOHUJE "osobní weblogy (bez vědecké či kulturní hodnoty)"!  premisa 2: WebArchiv Národní knihovny ZÁLOHUJE http://chucpe.bloguje.cz/ závěr: http://chucpe.bloguje.cz/ NENÍ "osobní weblog (bez vědecké či kulturní hodnoty)"

 

(analogicky dosadíme-li http://bovepul.blog.cz/ :-)

Obrázek uživatele jjs
20. 5. 2009
Jo, ale vědecká a kulturní hodnota těch blogů je natolik rozdílná, že srovnávat je do nebe volající zločin! I když na druhou stranu, kdyby tenhle pan Chucpe nepsal o jiných věcech pod poněkud jiným úhlem pohledu, skoro bych se zamyslel, jesli jsem některé z jeho komentářů nepsal já.

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback