Výzva časopisu Biograf - Sociální život na internetu

Před několika týdny se mi do mailu dostala výzva časopisu Biograf, která by mohla zajímat i blogery a čtenáře Inflow. Minimálně ty, kteří se zabávají sociálními vztahy na síti. Zkoumáte sociální, kulturní či jiné aspekty počítačem zprostředkované komunikace? Zkuste to sepsat pro Biograf. (Ale taky myslete na Inflow, samozřejmě;-)

Text výzvy:

Redakce časopisu Biograf  se rozhodla reagovat na rychle se rozvíjející sféru sociálních interakcí na síti a připravit monotematické číslo na téma Sociální život na internetu. Obrací se na všechny, kteří se touto problematikou zabývají nebo k ní mají blízko, s výzvou o příspěvky analyticky (empiricky či teoreticky) zaměřené na některé z forem společenství nebo sociálních vztahů, které se utvářejí prostřednictvím nebo s podporou internetu. Může jít o sociální, kulturní, etické, ekonomické a jiné souvislosti elektronické komunikace (typu mail, chat, ICQ), kolektivní komunikace a vytváření zájmových sociálních sítí (typu Facebook, Well apod.), kolektivní spolupráce (např. wiki-technologie), sebeorganizace (typu Second Life) atp. Zvláštní pozornost zasluhují především ony stránky těchto nových jevů, které se týkají problémů sociální kontroly, autorství, věrohodnosti informací, možností a rizik sociální pomoci atp. Neméně důležité jsou proměny a posuny hranic veřejného a soukromého prostoru, ke kterým interakce na síti přispívají, ať už jde o procesy deintimace, anonymity, ochrany soukromí nebo proměny parametrů tzv. veřejného zájmu.

Kromě autorských textů redakce přivítá také literární přehledy, informace o výzkumných projektech či recenze, případně náměty na překlad nějakého již publikovaného zahraničního odborného článku.

Termín pro odevzdání rukopisu (podle pokynů pro přispěvatele): 30. září 2009

Garantem monotematického čísla je Josef Alan.

Více informací hledejte na www.biograf.org

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback