Vzpomínky na zítřek

13. 1. 2012

Autor titulu: Cecelia Ahernová

Žánr: současná lit.

Přebal knihy:

Popis knihy:

Názor na knihu:

Tamara je velmi bystrá a vtipná mladá holka, která měla vždy vše. Žila si dobře, ale neuvědomovala si to. Pak se jí zabil otec a vše se změnilo.
Mám od Cecelie přečtené všechny vydané knížky, ale tohle je od ní první kniha s náctiletou hrdinkou. Upřímně si moc nedovedu představit, kdyby na Tamařiným místě byla starší hrdinka, příběhu by to uškodilo a neměl by takový šmrnc. Jelikož se Tamara po smrti svého otce dostává s matkou na venkov za svými příbuznými, tak se občas nevyhneme více popisným pasážím, i když to by nebyla Cecelie, aby i je nenapsala poměrně čtivě. Tamara v novém prostředí vyloženě razí, je hlučná, zvídavá, dělá si co chce a z jejích myšlenek popísujících bez servítků obyvatele domu se vyloženě bavíte.
Zajímalo by mě, jak to Cecelia dělá, ale vždy mě překvapí a přijde s novým nápadem, konkrétně tady je to tajemná kniha, kterou Tamara objeví v pojízdné knihovně. Podrobnosti vám prozrazovat nebudu, příběh si stojí za to přečíst. I když na můj vkus měl tentokrát trochu pomalejší rozjezd, ale to bylo dáno popisem toho, jak Tamara žila předtím a co se přihodilo těsně po tatínkově smrti. Když jsem se prokousala začátkem, který byl sice zajímavý, ale ne až tak, aby mi drásalo srdce, že musím knihu odložit a jít dělat něco jiného, tak od třetiny děje jsem se do knihy začetla a byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne... A konec stál teda za to!

Anotace:

Tamara Goodwinová vždycky dostala, co chtěla. Narodila se v bohaté rodině a vyrostla v domě se soukromou pláží, se šatníkem plným značkového oblečení, sloupkovou postelí a vlastní luxusní koupelnou. Žila jen přítomností a nikdy se nezamýšlela nad tím, co může přinést zítřek. Náhle však přichází o otce, o majetek a o všechno, co až dosud považovala za samozřejmost. Její matka nemá jinou možnost, než se vyrovnat s manželovými věřiteli a odstěhovat se s dcerou na venkov k Tamařinu strýci a tetě. Jejich strážní domek na panství Kilsaney je na hony vzdálený světu, na který byla Tamara zvyklá od dětství. Dívka si připadá osamocená, protože ztrápená matka se uzavřela do vlastního světa a strýc s tetou jsou podivíni, jejichž záhadné chování v Tamaře vyvolává nejrůznější spekulace a podezření. Do života jí však nečekaně zasáhne záhadná stará kniha, opatřená zlatou sponou a malým visacím zámkem, kterou náhodně objeví v pojízdné knihovně. Když pak s pomocí jedné dobré duše zámek odemkne a do knihy nahlédne, objeví tajemství, které jí vyrazí dech a změní celý její dosavadní život.

Úryvek z knihy:

"Podívejme se na to z lepší stránky."
"Žádná lepší stránka neexistuje."
"Na všem se dá najít lepší stránka." Podíval se doleva, potom doprava, zvedl ruce a oči se mu rozsvítily. "Není tady žádná knihovna."
"Ach bože můj..." Zprudka jsem zvedla hlavu od palubní desky.
"Dobře," zasmál se a vypnul motor. "Tak si vyrazíme někam jinam."
"Pokud si chceš vyrazit někam jinam, nepotřebuješ spíš, aby ten motor běžel?" zajímala jsem se.
"Nikam nejedeme," prohlásil a přelezl přes opěradlo svého sedadla do vnitřního prostoru autobusu. "Podíváme se... kam bysme měli vyrazit?" Přejížděl po hřbetech knih na policích, procházel kolem nich a četl nahlas: "Paříž, Chile, Řím, Argentina, Mexiko..."
"Mexiko," rozhodla jsem se okamžitě, klekla si na sedadlo a pozorovala ho.
"Mexiko," pokýval hlavou. "Dobrá volba." Vytáhl knihu z police a zadíval se na mě. "Tak co? Jsi připravená na cestu? Letadlo co nevidět odstartuje."
Usmála jsem se a přelezla přes opěradlo svého sedla za ním. Posadili jsme se vedle sebe vzadu na podlahu a odletěli do Mexika.

Fotogalerie

Štítky: Read or Die
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback