Whiteboard strikes back

14. 3. 2014

Zatím jen malá méně významná anketka v prostějovské knihovně, ale potvrdila se naše hypotéza o tom, že lidi baví čmárat fixou. Mnohem víc než klikat nebo ťukat. Vedle toho se v souvislosti s určitou létákovou (nebo obecně tiskovou) slepotou dá předpokládat větší zaujetí rukou načmáraným textem nebo kresbou. (U tabule se zastavuje každý kolemjdoucí, ale program akcí knihovny, ač graficky povedený na formátu A1, ostrouhává.) Do budoucna předpokládáme, že lidi bude bavit i psát (po naší patřičně vyzývavé výzvě)... Svoje přání (o knížky / lidi a témata besed /služby), náměty a stížnosti (+ naše odpovědi na ně), házet sem knižní tipy pro ostatní, kreslit a vůbec prostě komunikovat s námi i se sebou navzájem. Kdyby bylo místo, pověsili bychom někam pořádnou pětimetrovou tabuli třeba pro fórum typu "hledám knížku / mám knížku navíc" nebo pro čtenářskou "seznamku" - ať už za účelem seznámení člověka s knížkou, knížky s člověkem nebo knížek či lidí navzájem. S veřejnou tabulí se myslím dají dělat věci. A to ještě do hry vstupuje druhý a třetí rozměr tabule, tedy papír a magnetky. ;-)

(Fixa se zatím neztratila.)

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

2 komentáře

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
18. 3. 2014

Dobře knihovna!U whiteboardu jsem vždycky cítil hrozbu, že mladí pankáči ji budou schválně mazat a podobný věci --to se (vám) tam neděje, nevíš?dejv [z Odezvy]

Obrázek uživatele tomek
21. 3. 2014

Zatím dobrý. (A nejenom fixka, ale dokonce ani magnetka se zatím neztratila.) Popravdě to ani nečekám. I kdyby, asi málokdy půjde o zásadní věci, nad kterýma bych brečel, a anketu nebo vlastně cokoli si klidně každej den cestou z práce vyfotím. :-)

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback