Zápisky brněnského kavárenského povaleče II.

6. 7. 2012

Před více než dvěma roky jsem napsal první díl tohoto seriálu a netušil jsem, že se k němu vrátím až po tak dlouhé době. Nebylo to snad úplně proto, že by najít podniky splňující daná kritéria bylo tak obtížné, ale částečně také proto. Tedy k věci: moji aktuální favorité:

Kavárna Tivoli - takhle má vypadat dobře vedený podnik svého druhu: prostředí příjemné, obsluha vstřícná, jídla chutná, ceny přiměřené a hlavně - výborná vína. Navíc kousek od FF. Jinak pozor, kavárna se nejmenuje podle domu, ve kterém sídlí, ale podle architektonicky pozoruhodné stavbě naproti!

Dvorek pod Petrovem -  podnik na výjimečném místě (název zcela odpovídá lokaci) i ve výjimečných prostorách (obsluha vám ráda ukáže historické sklepy). Ještě loni či předloni podnik Greet & Meet, který vedl maďarsko-český pár a vozil sem vína přímo z Maďarska, pak podnik předali následovníkům a věnují se jen webovému obchodu. Nicméně v Dvorku jsou tato vína stále k dostání, což v kombinaci s velmi příjemnou zahrádkou a přijatelnými cenami činí z podniku vítané místo k letnímu posezení. Obsluha a otevírací doba jsou sice mírně mimózní (nebo jak to nazvat), ale na letní podvečery v centru ideální.

Z čajoven chodím nejradši do té Dobré na Římském náměstí, kde je velmi příjemné prostředí, vcelku přijatelná obsluha, snad jen, že v lístku chybí medovina či něco podobného, když člověk nechce pít právě čaj. Ale pro čajomily ideální.

Chci-li pizzu, jdu v centru do Colosea v Dominikánské, prostředí, obsluha i jídlo jsou vždy na standardní úrovni. Přímo naproti FF nezklame Piccolo Mondo s malou, ale příjemnou vnitřní zahrádkou.

Na závěr jeden nevyzkoušený tip a jeden "padlý anděl": podle recenze se dá prý skvěle najíst v podniku L'Eau Vive pod Petrovem (vlastně kousek od výše zmíněného Dvorku), ale nestačil jsem ještě vyzkoušet. A než jsem stačil vyzkoušet recenzentem vychvalovanou kuchyni v [mju:z], kuchař se odebral jinam. Zda přijde jiný, nebo daný podnik klesne na úroveň jakéhosi obskurního baru, kterým byl i dříve, nevím.

A ještě jedna poznámka: nepřijde nikomu divné, že na Špilberku není žádný podnik, který by přitahoval davy? To místo je pozoruhodně mrtvé (kavárensko-restauračně, výstavy bývají zajímavé), přitom z hradeb s maketami děl (nebo to jsou snad originály?) by se dala udělat tak krásná zahrádka, ze které by se v podvečer koukalo na Pálavu v mlžném oparu a snilo by se, co kdyby...

 

 

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback