Zápisky brněnského kavárenského povaleče I.

28. 5. 2010

V tomto příspěvku se pokusím poněkud zkonkrétnit své jeremiády na povahu Brna, a to s ohledem na kavárenská a restaurační zařízení. Na základě mnohaletých zkušeností (v posledních měsících zintenzivněných častějšími pobyty v Brně) jsem stavem výše uvedených podniků v Brně vyloženě disgustován. Solidní podnik těžko pohledat. Solidním podnikem rozumím:

A) pro kavárnu: příjemné prostředí (nekuřácké!, vhodně zvolená hudba nevadí), přívětivá obsluha, dobrá káva, nabídka denního tisku, dobré (pitelné) víno;

B) pro vinárnu/vinotéku: příjemné prostředí (nekuřácké!, bez "hudby"), přívětivá obsluha, výběr různých druhů a značek vína za nepřemrštěné (vzhledem ke kvalitě) ceny, nabídka sýrů k vínu;

C) pro restauraci:  příjemné prostředí (nekuřácké!, bez rádia a TV), přívětivá obsluha, dobrá kuchyně, pivo se správnou mírou, víno ve vyšší než průměrné kvalitě.

D) pro čajovnu: příjemné prostředí (nekuřácké!, bez "hudby") , přívětivá obsluha (ne příliš "free"), výběr různých druhů čajů, místa k sezení/ležení

To prosím nejsou žádné gourmetské požadavky, ale naprosto základní standard. Zoufalé je, že v centru Brna tyto nároky splňuje málokterý podnik. Nejčastější překážkou jsou kuřáci, kteří veřejný prostor, jímž restaurace a další podobná zařízení jsou, zamořují cigaretovým smradem, ale kvalita obsluhy jim zdatně sekunduje a nabídka většiny kuchyní jakbysmet. O kvalitě vína vůbec nemluvě - ta je ve většině podniků zoufalá, nebo jde o víno pitelné, ovšem za nehorázné ceny.

Prozatím klesnu hlasem: zkušenosti s konkrétními podniky příště.

 

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

2 komentáře

Obrázek uživatele Stáňa

Ze mě Brno udělalo klasického kavárenského povaleče. A ještě mě to baví. Prožívám opačný vývoj, kavárny miluju, a nevadí, že z báááru stoupá dým. I když jsem nekuřák, nějak mi to dotváří "atmosféru". Z čajoven vám doporučuji Skleněnou louku a Dobrou čajovnü.

Stáňa

Obrázek uživatele I-Ariela

s takovými požadavky skoro souhlasím :) píšu ale jen skoro, protože bez hudby si nedokážu představit asi žádný podnik. Obzvláště ne čajovnu, kde hudba doplňuje atmosféru. 

Ale jinak se velmi těším na další pokračování a konkrétní podniky, krom pár vytipovaných kaváren a čajoven v Brně moc dobrých podniků neznám :)  

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback