Žena cestovatele časem

Autor titulu: Audrey Niffenegger

Žánr: sci-fi, současná lit., novela

Přebal knihy:

Popis knihy:

Nedávno jsem na svých cestách narazila na titul Žena cestovatele časem, a to, jak je mým zvykem, proto, že jsem původně chtěla jít na film do kina. Zaujalo mě téma a tak jsme s pár přáteli vyrazili do kina v malém městečku Courtenay na Vancouver Island. Bohužel těsně před námi slečna pokladní vyprodala poslední lístek, takže jsme odešli s nepořízenou. Byla jsem pořád zvědavá a tak jsem si koupila knížku, že si to přečtu. A nebyla jsem zklamaná.

Knížka vypráví o knihovníkovi Henrym, který trpí "podivnou" chorobou. Skáče totiž v čase sem a tam a nemůže to ovlivnit. Jediným spojovacím bodem je jeho žena Clare, kterou potkal, když jí bylo 6 a jemu 36, protože se k ní vrátil v čase. V jeho reálném životě se ale potkali, když jemu bylo 28 a jí 20? Zmatení? Taky jsem byla. Nakreslila jsem si časovou linii, abych v tom měla jasno:-). Příběh vypráví oba hlavní hrdinové na střídačku a pro lepší orientaci je na začátku každé kapitoly napsané datum a věk Henryho a Clary. 

Je to poutavé počteníčko, vřele doporučuji všem.

Úryvek z knihy:

Our life together in this too-small apartment is punctuated by Henry's small absences. Sometimes he disappears unobtrusively; I might be walking from the kitchen into the hall and find a pile of clothing on the floor. I might get out of bed in the morning and find the shower running and no one in it. Sometimes it's frightening. I am working in my studio one afternoon when I hear someone moaning outside my door; when I open it I find Henry on his hands and knees, naked, in the hall, bleeding heavily from his head. He opens his eyes, sees me, and vanishes. Sometimes I wake up in the night and Henry is gone. In the morning he will tell me where he's been, the way other husbands might tell their wives a dream they had: "I was in the Selzer Library in the dark, in 1989." Or: "I was chased by a German shepherd across somebody's backyard and had to climb a tree." Or: "I was standing in the rain near my parents' apartment, listening to my mother sing." I am waiting for Henry to tell me that he has seen me as a child, but so far this hasn't happened. When I was a child I looked forward to seeing Henry. Every visit was an event. Now every absence is a nonevent, a subtraction, an adventure I will hear about when my adventurer materializes at my feet, bleeding or whistling, smiling or shaking. Now I am afraid when he is gone.

Fotogalerie

Štítky: Read or Die
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

2 komentáře

Obrázek uživatele admin
Anonym
25. 9. 2009
Jenom dodávám, že jsem knihu četl v češtině asi o něco víc než 1 rok zpět, bylo to fajn počtení z knihovnyá
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
22. 9. 2019

 

A very awesome blog post. We are really grateful for your blog post. You will find a lot of approaches after visiting your post. tree surgeon in Leeds

Přidat komentář

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback